KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14954103
nr 1495 4103
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Signerad, komposition. Blandteknik, bildmått: 27x20cm, yttermått inklusive ram: 42x31cm
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
3.400 kr
måndag 10 oktober 2022
kl 20:10:28
100 kr
500 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
800 kr
1.800 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.400 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
3.200 kr
Einar Forseth
Läs mer om Einar Forseth